Performing Europe 2020

„Performing Europe 2020” to czteroletni kompleksowy projekt, wspierający produkcje, międzynarodową współpracę artystów i prezentacje ich prac realizowany przez Fundację C/U wraz z 11 europejskimi partnerami. Jego celem jest zwiększenie dostępu do tańca i sztuk performatywnych ze szczególnym uwzględnieniem nowych odbiorców. Poprzez połączenie produkcji artystycznej, rozwoju widowni i zoptymalizowanej komunikacji, Performing Europe 2020 osiąga maksymalny poziom synergii. Teatr staje się głównym miejscem spotkań i wymiany, dzięki wprowadzeniu nowych modeli prezentacji i projektów skupiających się na sztuce.

„Performing Europe 2020” to kompleksowy projekt wspierający międzynarodową współpracę artystów realizowany przez Fundację C/U wraz z 11 europejskimi partnerami. 

Performing Europe 2020 składa się z grupy 36 artystów (plus artystyści ze Świata Arabskiego), którzy pochodzą z różnych krajów (głównie europejskich), reprezentują różną estetykę, korzystają z różnych praktyk, pracują w różnych kontekstach i są w różnych momentach swojej kariery artystycznej. To co ich łączy, to zainteresowanie rzeczywistością społeczną i polityczną, chęć przeniesienia radykalnych zmian zachodzących w naszych społeczeństwach na scenę, potrzeba odzwierciedlenia codziennej polityki i abstrakcyjnych tematów, chęć przedstawiania kontekstów międzynarodowych, zainteresowanie dotarciem do zainteresowanych widzów w całej Europie.

http://apapnet.eu/                                            

 

w programie

OTWARTA INSTALACJA

WARSZTATY

POKAZ OTWARTY

BODY-OPERA

więcej juz wkrótce

 

Projekt apap - Performing Europe 2020 dofinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”, m. st. Warszawa i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.