Zostań częścią kolekcji !

Raquel André kolekcjonuje niezwykłe rzeczy. Nic w tym dziwnego, poza tym, że obiektami jej pożądania nie są książki czy wypchane zwierzęta, ale ludzie.

Raquel André (Portugalia), Collection of Lovers
STUDIO teatrgaleria
21 lipca, godz. 20.00, czas trwania: 60 min., spektakl w języku angielskim
👉 Bilety 30/20 zł

Ważne !👇👇👇
w trakcie przedstawienia używane jest światło stroboskopowe

po spektaklu spotkanie z artystką (prowadzenie spotkania Peter Stamer)możliwość kupienia książki „Collection of Lovers”
informacja o naborze do udziału w polskiej cześć projektu ogłoszona zostanie w lipcu

👉TRAILER

W Lizbonie, Rio de Janeiro, Paryżu i Bergen zebrała już 137 kochanków, ludzi różnych narodowości i płci, z którymi w obcym mieszkaniu w ciągu godziny zbudowała fikcyjną intymność, uwiecznioną przez pamięć i fotografie. W każdym mieście, do którego artystka przyjeżdża, znajduje tych, którzy „kochają”. Fotografie i szczegóły tych spotkań są treścią spektaklu, w którym artystka zastanawia się, co może oznaczać ten zbiór relacji.

Performance jest częścią projektu „Collection of Lovers (tych, którzy kochają), Collection of Collectors (tych, którzy kolekcjonują), Collection of Artists (tych, którzy tworzą), Collection of Viewers (tych, którzy są świadkami).

Raquel André (Lizbona, 1986) Performerka, aktorka, reżyserka teatralna i badaczka. Od 2010 roku rozwija własną pracę prezentowaną w Portugalii, Hiszpanii, Brazylii, na Kubie i Argentynie. Studiowała teatr w Lizbonie (Escola Superior de Teatro e Cinema, 2009) i ukończyła studia magisterskie w zakresie sztuk scenicznych w Universidade Federal do Rio de Janeiro, pod opieką naukowca-performerki Elenory Fabião. Była stypendystką Fundação Calouste Gulbenkiana ( 2014-2016). Od 2011 roku mieszka między Rio de Janeiro a Lizboną. W 2011 roku odbyła staż w Companhia dos Atores w Brazylii i od tego czasu uczestniczyła w wielu projektach w Rio de Janeiro.

COLLECTION OF LOVERS, Raquel André
Koncepcja artystyczna: António Pedro Lopes, Bernardo de Almeida, Raquel André
Muzyka: noiserv
Reżyseria światła: Rui Monteiro
Realizacja światła: Eduardo Abdala
Reżyseria dźwięku: João Neves
Kierownik produkcji: Mónica Talina
Zdjęcia: Tiago Jesus Brás
Koprodukcja:  D.Maria II National Theater w Lizbonie (Portugalia),  TEMPO Arts Festival w Rio de Janeiro (Brazylia)
Wsparcie finansowe: Fundação GDA

Kurator: Edyta Kozak

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa” – apap (advancing performing arts project) oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

 

 

12 czerwca 2018