Gra Ciało/Umysł - znajdziesz ją w Kiosku w Ruchu

Kiosk w Ruchu to interaktywna instalacja, która zaprasza do odkrywania i poznawania sztuki tańca. Znajdziesz w niej filmy, książki i różne materiały do samodzielnych poszukiwań. Mapa i znaczniki poprowadzą Cię tematycznymi szlakami, ale możesz też wybrać własne ścieżki! W Kiosku znajdziesz też proponowaną przez nas Grę Ciało/Umysł.
 

Gra Ciało/Umysł to karciana zabawa performatywna, w której wybierając Ciało stajesz się performerem – solo lub z grupą; a wybierając Umysł otwierasz rozmowę na wybrany temat związany ze współczesnym tańcem i performansem. Choć uczestnicy zbierają punkty, to najważniejszą wygraną jest wspólna wyprawa w inspirujący i zaskakujący świat sztuki współczesnego performansu, w której osobiste doświadczenie jest ważniejsze niż wiedza lub artystyczny kunszt.

Instalacja Kiosk w Ruchu oraz Gra Ciało/Umysł powstały według projektu Fundacji Ciało/Umysł, przy współpracy z brukselską organizacją Art Basics for Children (ABC). Wybór wykorzystanych w nich materiałów i tematyki inspirowany jest spektaklami prezentowanymi w ramach wydarzeń festiwalu Performing Europe.

Zapraszamy do Nowego Teatru, do udziału w Grze tuż przed spektaklami (11, 12 oraz 15, 16.07 od godz. 18:00) z nadzieją, że nowe doświadczenia przełożą się na ich mocniejszy odbiór oraz na spokojniejsze, popołudniowe gry performatywne (13, 14.07 w godz. 11:00-13:00).

Projekt PERFORMING EUROPE sezon 1

Kurator: Edyta Kozak

Organizator: Fundacja Ciało/Umysł

Współorganizator:  Nowy Teatr

Patronat medialny: TVP Kultura, Radio Dla Ciebie, Aktivist, Taniecpolska.pl, Warszawa.pl, Mowianamiescie.pl

Projekt realizowany przez Fundację Ciało/Umysł w ramach projektu PERFORMING EUROPE 2020 dofinansowanego przez: program Unii Europejskiej Kreatywna Europa – apap (Advancing Performing Arts Project), Miasto st. Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

11 lipca 2017