Bilety na "Galę" już w sprzedaży

Tańczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej...  Jérôme Bel udowadnia, że „lepiej” i „gorzej” nie istnieje. Legendarny choreograf przyjeżdża na Ciało/Umysł, by wraz z mieszkańcami Warszawy realizować w lipcu specjalne wcielenie spektaklu „Gala”. Można już kupić bilety na to wydarzenie.

Chcemy, by fascynująca sztuka tańca współczesnego coraz mocniej wpisywała się w kulturalne życie Warszawy. Zależy nam, by festiwal Ciało/Umysł kreował wydarzenia znaczące w skali europejskiej, stąd też pomysł zaproszenia do Warszawy Jérôme'a Bela, który stworzy wraz polskimi profesjonalistami i amatorami jedyny, unikatowy taneczny spektakl.

Spektakl „Gala” został po raz pierwszy zrealizowany dwa lata temu z mieszkańcami paryskich przedmieść. Od tamtej pory Bel podróżuje po świecie i zaprasza do współpracy ludzi różnych kultur i narodowości. Tym razem pracuje z dwudziestką warszawiaków.

„Gala”, której premiera odbędzie się 11 i 12 lipca na deskach Nowego Teatru w Warszawie, wpisuje się w temat przewodni tegorocznej festiwalu Ciało/Umysł – czas. Jérôme Bel bada w tym przedsięwzięciu pamięć ciała oraz społeczny wymiar czasu w tańcu pop. Zobacz zapowiedź spektaklu.

Bilety na spektakl „Gala” kosztują od 30 do 50 zł i są już dostępne w sprzedaży w siedzibie Nowego Teatru (Warszawa, ul. Madalińskiego10/16) oraz online za pośrednictwem sieci eBilet (KUP BILET) i w punktach sprzedaży firmy eBilet (m.in. sieci salonów Empik). 

 

9 czerwca 2017