Ciało/Umysł w nowej formule. Znamy kalendarz

Pierwsze wydarzenia związane z festiwalem odbędą się już w maju i lipcu, część główna na przełomie września i października. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest czas.

Intrygujący wstęp do festiwalu Ciało/Umysł odbył się 13 maja w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Zobaczylismy przy pracy sześciu młodych choreografów z Polski i Węgier w ramach projektu Time and Dance.

Z kolei 11 i 12 lipca w Nowym Teatrze w Warszawie odbędzie się polska premiera spektaklu „Gala” w choreografii Jérôme'a Bela, legendy współczesnej choreografii. Na scenie spotkają się profesjonaliści i amatorzy. Bel łamie schematy i przyzwyczajenia, prowokuje z dystansem i humorem. Zobaczcie oczyszczający spektakl choreografa-filozofa. Weźcie czynny udział w zacieraniu granic między występującymi a publicznością.

Część główna festiwalu Ciało/Umysł, w tym większość spektakli i performance’ów, konferencja poświęcona sztuce tańca oraz projekcje filmów, skoncentruje się na przełomie września i października.

Wiodącym motywem 16. edycji festiwalu jest czas. To temat otwierający przed twórcami intrygujące możliwości. Ekspresja ciała w ruchu to przecież najbardziej plastyczne zwierciadło czasu i jego różnych aspektów.

W tym roku przedstawienia i wydarzenia festiwalu odbędą się w Teatrze Studio, CSW Zamek Ujazdowski, w Nowym Teatrze oraz w Instytucie Goethego w Warszawie. Wkrótce więcej informacji.

10 maja 2017