Początek prób do spektakli premierowych

W Kieleckim Teatrze Tańca rozpoczęły się przygotowania do spektaklu premierowego “Sideways rain”. W pierwszych próbach biorą udział tancerze Kieleckiego Teatru Tańca oraz tancerze niezależni.

Trwają również próby do drugiej premiery festiwalowej - "Audycji V - 2016", w choreografii Kai Kołodziejczyk.

Sideways rain to choreograficzny walec złożony z piętnastu ciał przetaczających się nieustępliwie z lewej do prawej strony sceny. Rytmiczne gesty i minimalistyczne ruchy odzwierciedlają cykl rodzenia się i umierania. Autorem choreografii jest urodzony w São Paulo tancerz i choreograf Guilherme Botelho.

Druga premiera - Audycja V - 2016, to instalacja performatywna, opera ruchowa z elementami wideo i głosu. Metaopera do tekstów Jacka Bieriezina, Zbigniewa Doleckiego i Sławomira Mrożka, w której tancerze, kompozycja muzyczna..

Video dokumentujące fragment plenerowych prac nad spektaklem Kai Kołodziejczyk można obejrzeć na festiwalowym kanale YouTube.

Projekt realizowany jest przez Fundację Ciało/Umysł w koprodukcji z Alias Cie  ze Szwajcarii i Kieleckim Teatrem Tańca. Dofinansowany jest przez Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2016.

16 września 2016